שיפוץ הבית: הזדמנות נדירה להגביר את אבטחת הבית שלכם

תנו שיתוף:

יציאה לפרויקט שיפוץ הבית זה תמיד פרויקט מרגש. הוא מציע לכם הזדמנות לשנות את החלל שלכם ולשנות את כל הסביבת מחיה שלכם לפי הסטנדרט מחיה שאתם רוצים לחיות בו. עם זאת, שיפוץ הבית אינו רק שדרוג ההיבט הוויזואלי של הבית שלכם. זו גם הזדמנות מצוינת להעריך מחדש ולשדרג את מערכות האבטחה הביתיות שלכם. ריכזנו עבורכם היבטים חשובים שיש לשקול בזמן שיפוץ הבית על ידי המלצות של חבר שלנו איתן שהוא קבלן שיפוצים במרכז.

דבר ראשון והכי חשוב: תבדקו את הדלתות שלכם

דלתות משמשות כנקודת הכניסה העיקרית לבית שלכם, ולכן, אסור להתפשר על אבטחתן. במהלך השיפוץ, תשקלו להחליף דלתות ישנות בדלתות ליבה מוצקות או מתכת המעניקות עמידות גבוהה יותר. שדרוג משקופים לחומרים חזקים יותר יכול גם לחזק את הביטחון שלכם. 

חיזוק אבטחת החלונות

חלונות הם לרוב החוליות החלשות בכל הנוגע לאבטחת הבית, מכיוון שקל יחסית לפרוץ אותם. השתמשו בתקופת השיפוץ שלכם כדי לחזק את החלונות שלכם. תשקלו להחליף חלונות ישנים בזכוכית כפולה או למינציה, העמידים יותר בפני שבירה. אפשרות מצוינת נוספת היא התקנת סרטי אבטחה לחלונות המחזיקים את הזכוכית במקום גם כאשר היא מנופצת. גם התקנת מנעולי חלונות בפני פריצה יכולה לשפר משמעותית את אבטחת החלונות.

שדרגו את מערכות הנעילה שלכם

אם מערכות המנעולים שלכם מיושנות או נפגעו, זה הזמן לשדרג אותן. עם הטכנולוגיה המתפתחת ללא הרף, קיימות כיום אפשרויות שונות של נעילה באבטחה גבוהה. אלה נעים ממערכות כניסה ללא מפתח, מנעולים ביומטריים, מנעולים חכמים ועד מנעולי צילינדר בעלי אבטחה גבוהה. התייעצו עם מנעולן מקצועי על מנת להעריך את הצרכים שלכם ולהמליץ ​​על מערכת המנעולים המתאימה ביותר. זכרו, מערכת נעילה חזקה היא קו ההגנה הראשון מפני פולשים.

השקיעו במערכת אזעקה

השקעה במערכת אזעקה איכותית יכולה לשפר בצורה דרסטית את אבטחת הבית שלכם. מערכות אזעקה מודרניות יכולות להתריע על כל ניסיונות פריצה ולהזמין שירות של מוקד אבטחה במידה וחיברתם את המערכת לשירות מוקד. בהתחשב במורכבותן של מערכות אלו, כדאי לשלב אותן בשלב השיפוץ. כך, ניתן לשלב את כל החיווט וההתקנה בצורה חלקה במבנה הבניין ולחסוך זמן עלויות התקנה בהמשך (מערכות אלה דורשות קדיחות בקיר עם פטישונים מה שהופך אותן למומלצות להתקנה בזמן שיפוץ).

תשקלו אוטומציה של בית חכם

אוטומציה ביתית פתחה גבולות חדשים באבטחת הבית. עם מכשירי בית חכם, אתם יכולים לשלוט ולנטר את האבטחה של הבית שלכם כמעט מכל מקום. ממנעולים חכמים הניתנים לשליטה מרחוק ועד למצלמות אבטחה המספקות צילומים בזמן אמת, האפשרויות הן אינסופיות. כלול את השילוב של מערכות אלו בתוכניות השיפוץ שלכם.

לא רק זה, ניתן לשלב תכונות שישמרו עליכם ויעזרו לכם ביום יום, לדוגמה: אם אתם רוכשים מכשירי חשמל חדשים, תקנו מכשירי חשמל כגון מכונת כביסה עם חיבור לאפליקציה, כך שתוכלו להפעיל אותה מרחוק, כנל למערכות לחימום המים, הדלקת אורות אוטומטית בשעות הערב כשאתם נמצאים בחו"ל לדוגמה כדי שיחשבו שהבית מאויש ועוד…

התקינו מצלמות אבטחה

מצלמות אבטחה במיקום אסטרטגי פועלות כגורם הרתעה מעולה בפני פורצים. במהלך השיפוץ שלכם, התייעצו עם מומחה אבטחה כדי לזהות את המיקומים הטובים ביותר להתקנת מצלמות אבטחה. אלה כוללים בדרך כלל נקודות כניסה ויציאה, חלונות מחוץ לרחוב ואזורים משותפים גדולים. וודאו שמצלמות אלו גלויות כדי לשרת את מטרתן כגורם הרתעה.

אבטחו את המוסך שלכם

המוסך הוא נקודת כניסה נפוצה נוספת לפורצים. אם תוכניות השיפוץ שלכם כוללות שדרוג מוסך, תשקלו לשפר את האבטחה שלו. תחזקו את מנעול המוסך, הוסיפו מצלמת אבטחה ומערכת אזעקה למוסך. אם אתם מאחסנים חפצים יקרי ערך במוסך שלכם (אפילו גלשנים ואופניים חשמליים), שדרוגים אלה הם חיוניים.

שפר את האבטחה החיצונית

אל תגבילו את שיפורי האבטחה שלכם לפנים הבית שלכם. אמצעי אבטחה חיצוניים כמו תאורת חיישני תנועה, גידור מאובטח ואבטחה של השערים מסביב לבית גם מאוד נחוצים להרתעה. עם העלייה בגניבות בשנתיים האחרונות, מה שגרם לעליה במחירי הביטוח לרכב, תקפידו להגן על הרכוש שלכם.

התקנה בטוחה

אם יש לכם פריטים יקרי ערך כמו תכשיטים יקרים, מסמכים חשובים או מזומן, כספת ביתית יכולה להוסיף עוד שכבת אבטחה. במהלך שיפוצים ניתן להתקין כספת קיר או רצפה. ניתן להסתיר את הכספות הללו בתוך מבנה הבית שלכם, מה שהופך אותן לכמעט בלתי אפשריות לפריצה.

אמנם האסתטיקה של פרויקט שיפוץ הבית עשויה לקבל את אור הזרקורים, אבל זו ההזדמנות המושלמת להעריך מחדש ולשדרג את אמצעי האבטחה של הבית שלכם. מתחילים בדלתות וחלונות ועד לשילוב טכנולוגיה מתקדמת כמו מנעולים חכמים ומערכות אוטומציה לבית, כל היבט משחק תפקיד מכריע בחיזוק האבטחה של הבית שלכם. התייעצו תמיד עם מנעולן מקצועי כדי לקבל ייעוץ מותאם אישית לצרכים הספציפיים שלכם. הפיקו את המירב מפרויקט שיפוץ הבית הבא שלכם על ידי הפיכתו לשדרוג תשתיות האבטחה שלכם והנוחות.

כתבות נוספות:

פתרונות לבית

איך להחליף מנעול רב בריח?

אז מהי דלת רב בריח ובמה היא טובה יותר מדלת רגילה? דלת רב בריח היא דלת העשויה מפלדה או עם לוחות פלדה בסיסיים ומוגבהת בשכבות