עשר דרכים למנוע פריצות לבית

תנו שיתוף:

הבית הוא המקום בו נמצא הלב – מקלט המספק בטיחות ונוחות. למרבה הצער, לא תמיד הבית הוא המקום הכי בטוח. למרבה המזל, ישנן אסטרטגיות רבות שבעלי בתים יכולים להשתמש כדי להרתיע פריצות ולשמור על רכושם. ריכזנו עבורכם את הדרכים הכי טובות למנוע פריצות.

התקנת מערכת אבטחה לבית

מערכת אבטחת בית מקיפה היא אחד מאמצעי ההרתעה היעילים ביותר נגד פריצה. זה יכול לנוע ממערכת אזעקה בסיסית ועד להגדרה מתקדמת עם מצלמות אבטחה, חיישני תנועה וחיבור לשירות ניטור. וודאו שהמערכת נראית בבירור, בית עם מערכת אבטחה מזמין פחות פריצות.

מערכת מצלמות אבטחה

דלתות וחלונות מאובטחים

דלתות וחלונות הן נקודות הכניסה העיקריות לפורצים. השקיעו בדלתות יציבות ומוצקות עם מנעולי רב-בריח ותדאגו לתתקין חיישנים על החלונות וסורגים כמו שצריך.

תאורה שנדלקת על פי תנועה ותאורה באופן כללי

מראה חיצוני מואר יכול להרתיע פורצים  המעדיפים לפעול בחסות החשיכה. התקינו תאורה חיצונית סביב הנכס שלכם, במיוחד בכניסות. אורות המופעלים בתנועה יכולים להיות יעילים במיוחד, להבהיל פולשים ולמשוך תשומת לב לתנועה בלתי צפויה.

התקינו טיימרים על מוצרי חשמל

בית שנראה מאוכלס פחות אטרקטיבי לפורצים. התקינו טיימרים על אורות, טלוויזיות ומכשירי רדיו כדי להדליק ולכבות בזמנים שונים, כדי לתת אשליה של בית תפוס גם כשאתם לא נמצאים בבית. זה שימושי במיוחד עבור חופשות או תקופות ממושכות מחוץ לבית, רק אל תתקינו בטעות טיימר על התנור.

תבקשו מהשכן לקחת את הדואר

אם אתם רחוקים, אל תשאירו ערימות דואר בתא דואר מה שיכול לרמז על בית נטוש, תבקשו מאיזה שכן שיקח את הדואר מדי פעם ותגדירו את מכשירי החשמל לעבוד על טייימר מדי פעם שיראה כאילו הבית מאוכלס.

צור אשליה של כלב שמירה

גם אם אין לכם כלב, יצירת אשליה של כלב יכולה להיות גורם מרתיע רב עוצמה. שלטים המצביעים על כלב שמירה על הנכס או אפילו קערת כלב שהושארה בצורה בולטת במרפסת יכולים לגרום לפורץ לחשוב פעמיים. אם יש לכם כלב, הנביחות שלו יכולות לשמש גורם מרתיע מצוין.

הכירו את השכנים שלכם

יחסים טובים עם השכנים יכולים לתרום לבית בטוח. השכנים יכולים לפקוח עין על רכושכם ולהתריע בפניכם או בפני הרשויות על כל פעילות חשודה. 

שמור על חפצי ערך חשובים

במקרה של פריצה, אבטחת חפצי ערך היטב יכולה להגביל את האובדן. תשקלו להשקיע בכספת ביתית עבור מסמכים חשובים, תכשיטים ופריטים בעלי ערך גבוה אחרים. לחלופין, אכסנו פריטים יקרי ערך במקומות פחות ברורים, לעתים קרובות גנבים בודקים תחילה חדרי שינה, אז תשקלו נקודות מסתור פחות סבירות.

לסיכום, למרות שאי אפשר להבטיח חסינות מלאה מפני פריצות לבית, יישום אסטרטגיות אלו יכול להפחית משמעותית את הסיכון. זכרו, המטרה היא להפוך את הבית שלכם ליעד פחות מושך. על ידי שילוב של הרגלים מעשיים עם אמצעי אבטחה מתקדמים, אתם יכולים להקטין את הסיכוי שיפרצו לבית שלכם.

כתבות נוספות:

פתרונות לבית

איך להחליף מנעול רב בריח?

אז מהי דלת רב בריח ובמה היא טובה יותר מדלת רגילה? דלת רב בריח היא דלת העשויה מפלדה או עם לוחות פלדה בסיסיים ומוגבהת בשכבות