החלפת צילינדר

ככל שיש לכם פחות אבטחה בבית, כך גדלים הסיכויים לפריצה. אם איבדתם את המפתחות, מומלץ להזמין מנעולן בהקדם. יחד עם זאת תזכרו שפורצים בעלי ניסיון יכולים לפרוץ דלתות ללא מפתח בלי שתשימו לב. 

כלומר, ככל הנראה הפורצים של היום יודעים על אבטחת הבית שלכם יותר מכם, ויודעים לזהות נקודות חולשה של אבטחה. למזלנו הרב לפעמים כל מה שצריך על מנת למנוע פריצה הוא להחליף צילינדר ישן בצילינדר חדש, הצילינדר הוא נקודת האבטחה הראשונה בבית והחשובה ביותר.

החלפת צילינדר 1

מהו צילינדר

צילינדר מורכב מבית גלילי המכיל מנגנון נעילה, שניתן לסובב אותו באמצעות מפתח. כאשר המפתח הנכון מוכנס לתוך הצילינדר ומסובב, מנגנון הנעילה מופעל או מנותק, ומאפשר פתיחה או סגירה של הדלת. הצילינדר ממוקם בדרך כלל בצד החיצוני של הדלת, והוא מחובר לידית הדלת או לבריח בחלק הפנימי של הדלת.

סוגי צילינדרים שונים

ישנן מספר סיבות מדוע ניתן להשתמש בצילינדרים שונים לדלתות שונות. אחת הסיבות היא לספק רמות אבטחה שונות. לדוגמה, דלת המובילה לאזור אחסון עשויה להיות בעלת צילינדר פחות מאובטח מאשר דלת המובילה לכניסה הראשית לבית או עסק. סיבה נוספת היא לאפשר שימוש במפתחות שונים. 

לדוגמה: מנהל נכס יכול להשתמש במפתח אחד (מפתח מאסטר) עבור כל הדלתות בבניין, בעוד שלדיירים יכולה להיות גישה רק לדלת הדירה שהם. מה שמאפשר נוחות וביטחון. בנוסף, ניתן להשתמש בצילינדרים שונים לדלתות שונות, צילינדר ארוך וכבר יותר יתאים לדלת כניסה גדולה וכבדה בעוד צילינדר פשוט יתאים לדלת קלילה ודלתות פנים.

למרות שאתם לא רואים את זה, הרבה דברים קורים כאשר אתם פותחים את הדלת. החלקים המכניים בתוך הצילינדר צריכים לעבוד יחד עם המפתח כדי שהמנעול יסתובב ללא מאמץ.

לפורץ מנוסה לא תהיה שום בעיה לשבור או לפרוץ את המנעולים בדלתות עם צילינדרים חלשים וישנים. צילינדר דלת חזק, כזה שמשתמש בטכנולוגיות החדשות יותר, יהיה קו ההגנה הראשון שימנע מפורצים להיכנס אליכם הביתה. ישנן שכבות אחרות של אבטחת דלתות, אך הקפדה על צילינדרים אמינים לדלת היא צעד ראשון ומכריע.

החלפת צילינדר 2

האם כדאי להשקיע בצילינדרים חדשים בכל הדלתות?

לפני שאתם קונים צילינדרים לדלתות תתייעצו עם מנעולן מנוסה קודם לכן, דלתות שונות באות בגדלים שונים ועובי שונה, בנוסף מנעולן יוכל להתאים לכם את הצילינדר המתאים לכם לפי רמת האבטחה שאתם רוצים לבית שלכם, בית ביישוב בעל אחוזי פריצה גבוהים יצטרך רמת אבטחה גבוהה יותר מאשר בית בבניין בעל קומות רבות עם שומר בכניסה שמנתר כל אדם שנכנס.

בדלתות פנימיות בבית אין צורך להחליף את הצילינדרים כל עוד הם עובדים באופן תקין כפי שאתם מבינים כי אין חשש לפריצה בתוך הבית על ידי אחד מדיירי הבית (מקווים בשבילכם), במידה ויש צורך גם להחליף לצילינדרים חדשים ומתקדמים בדלתות פנים, ככל הנראה החדר יהיה חדר אשר מכיל דברים רגישים כגון: תרופות, תכשיטים, מסמכים חשובים ונרצה לדאוג לשים שם צילינדר בעל אבטחה מירבית כדי להבטיח שלא תהיה לחדר זה גישה לילדים/אורחים/ מבקרים בלתי רצויים.

הדלתות שזקוקות להגנה מרבית הן:

כל דלתות הכניסה (חזית מאחור וצד)

כל מבני חוץ שזקוקים לאבטחה נוספת

 

אם יש לכם מוסך שיש בתוכו דלת שמובילה אל הבית, קחו בחשבון גם את זה. גם אם דלת המוסך שלכם מאובטחת, עדיין התייחסו לדלת בתוך המוסך כאל דלת כניסה, פורצים אוהבים לפרות למוסכים כדי לחפש מכוניות יוקרה, במידה ויש גם גישה לבית הם יחגגו.

החלפת צילינדר 3

מתי להחליף צילינדר?

צילינדר הוא מנגנון, וכל מנגנון מתבלה עם הזמן וזקוק להחלפה, השאלה כל כמה זמן.

מומחים היום ממליצים להחליף צילינדר אחת ל3-5 שנים, על מנת להבטיח את האבטחה המרבית לבית, יחד עם זאת צילינדרים חדשים וחזקים יכולים להחזיק יותר וצילינדרים חלשים ובעלי טכנולוגיה ישנה יתבלו הרבה יותר
מהר.

במידה ויש לכם אזור מרובה פריצות, הקפידו להתקשר למנעולן אחת ל3 שנים על מנת שיבדוק את הצילינדר ויתחזק אותו, ובמידת
הצורך יחליפו, בנוסף כאשר יש קושי בהכנסת/הוצאת המפתח, קושי בסיבוב המפתח כאשר הוא בתור חור הנעילה, או קולות מוזרים בעת הסיבוב, הקפידו להתקשר למנעולן בהקדם.

צריכים להחליף צילינדר או להתייעץ בכל נושא אחר? התקשרו אלינו עוד היום לשיחת ייעוץ חינם ונשמח לסייע לכם בכל מה שנוכל, במנעולן מאסטר אנו דוגלים בשירות ושקיפות מהמדרגה הראשונה.